Real Steel (2011)

...vasököl, oda csap ahova kől’… lehetne ez a film jelmondata.
Egy olyan világba csöppenünk ahol az emberi test, a test elleni küzdelem már a múlt homályába veszett. Helyettük harci robotok csinálják a látványos showkat. Persze itt is vannak vér profik, mint Zeusz (Világbajnok), aki mögött kelet-európai pénz és ázsiai technika áll. Na meg a pancser próbálkozók, mint Charlie (Hugh Jackman) aki annyit ért az üzlethez, mint tyúk ahhoz a bizonyoshoz. De mi azért szeretjük, mert ő legalább szívből csinálja. Pedig nem egy angyal, még a fiát (eddig le se…) is képes megárvulása után némi pénzért átpasszolni a gazdag nagynéninek. Viszont együtt neki vágnak a nagy kalandnak, hogy bevegyék pénztől, intrikától csillogó várat. Eszméletlen látvány orgia, dübörögnek a pofonok és folyik a gépzsír. A történet eléggé harmatos, mint ha Stallone írta volna forgatókönyvet.
A túl a csúcson és a Rocky fattya. Konzolosok, biztos élvezni fogják. De én nem!
tás

Spread (2009)

Toyboy - Selyemfiú a pácban
Áááá … ilyen pocsék filmcímet! Szeretném leszögezni csak az agyam pihentetése képen nézek ilyen jellegű filmeket.
Nikki (Ashton Kutcher) az kisfiús típus, akiért megörülnek 40-50 közötti gazadag nők. Ő ezt ki is használja, tulajdonképpen legálisan eltartatja magát. Azért jött annak idején Los Angelesbe, hogy modell karriert csináljon, de időközben rájött, hogy mindenki ezt akarja, aki városba érkezik. A legújabb áldozta Sam (Anne Heche, nagyon dögös!) aki mindent elkövet, hogy magához láncolja selyemfiúnkat. Még egy vagina-fiatalításos (!) műtétet is hajlandó érte bevállalni. Nikki aztán egy szép napon rátalál az ideális lelki társára egy pincérnő személyében, aki, naná hogy ugyan olyan kitartott, mint Ő. Vajon a szív, avagy az ész diadalmaskodik?! Hullámzó romantikus komédiát láthat a továbbiakban a néző.
Kedves férfitársaim ilyen „állások” csak a mesékben léteznek. Ajánlom a filmet azoknak a naiv embereknek, akik még mindig azt hiszik, hogy a szív győzedelmeskedhet.
tás

Dream House (2011)

Álmok otthona
Egy kis bulvár: A két sztár (Craig és Weisz) a film forgatásán habarodott egymásba.
Will Altelton (Daniel Craig) felmond a munkahelyén, hogy csak is családjával és megírandó könyvével foglalkozzon. Két szép kislányával és a gyönyörű feleségével (Rachel Weisz) egy ódon házban lakik. Nem rég költöztek ide és az ingatlanos elfelejtette közölni, hogy itt egy családi gyilkosság történt egy pár éve. Ezek után senki ne csodálkozzon, hogy éjjeli látogatók gyötrik az idilli családot. De ki is lehet az, aki ebbe a szép tündérmesébe belepiszkol?! Valamire való thrillerrajongó két perc alatt levágja, hogy mi a szitu, de ebben a filmben most nem ez a lényeg. A-listás szereplők nagyon jól teljesítenek, kiemelkedő Naomi Wats a szomszéd szerepében. Félelmetesen indult, aztán kiszámítható, majd izgalmas, a vége meg nagyon gagyi.
Egy hajszál hiányzik, hogy igazán jó film legyen! Nem szeretem önmagam ismételni, de most megteszem: „Nézhető film, jó misztikus thrillertől mentes időszakban.
tás

Scream 4 (2011)


Sikoly 4
Istenem, mennyi bőrt lehet erről a jónak induló, de ellaposodásba fulladó tini-horroról lehúzni?!
A történetet már mindenki álmából felkeltve is tudja, Sydneyt (Neve Campbell) többen megpróbálták már kicsinálni, most sem lesz ez másként. A hazatérése után újra kezdőnek a telefonhívások, a hullák számai meg csak nőnek. Persze előkerülnek a régi barátok Gale (Cox), Dewey (Arquette), páran csapodnak még hozzá, unokahúg, helyi tinik. Mindenki rohadtul gyanús és persze, hogy mindenki Sydeneyt akarja. A film egy percig sem áll le, jönnek az újabb gyilkosságok, hogy a nézőt összezavarja rendesen. A nyitójelenet szerintem emlékezetesre sikerült, nekem bejött.
Halvány jelek mutatkoznak a trash-horroros átkonvertálásra, ha így folytatják az alkotók, új löketet adhatnak a Sikoly filmeknek. Na mégy egyszer: Nekem bejött!
tás

Ghost Rider: Spirit of Vengeance (2011)

És igen, van még hová süllyedni, kedves Nicolas Cage!! Katasztrófa a film, úgy mindenestől. Unalmas és még csak nem is látványos! A sztori idióta és egyenesen rémes, hogy Kelet-Európában játszódik, ami erősen B vagy inkább már C kategóriába sorolja a filmet.
Kíméld meg magad!
ignem

Chaos (2005)


Káosz
Wesley Snipes és Jason Statham egymással szemben, ez már a nagyokat idézi, mint amikor Chuk Norris és Bruce Lee egy filmben szerepelt.
Bankrablással indít, túszszedés, a szokásos séma. Helyszínre érkeznek a rend őrei is, megkezdődik a tárgyalás. A rablóknak egy kérésük van, csak Conners(Statham) nyomozóval hajlandóak beszélni. Ő viszont az a balhés zsaru, aki először lő, aztán kérdez, ezért éppen felfüggesztését tölti. Visszajön hát, hogy a kezébe vegye az ügyet, de hiába tesz meg mindent, az elkövetők elmenekülnek és még az újonnan kinevezett társával (Ryan Phillippe) se tudja elkerülni, hogy kitörjön a káosz. A rabló-pandúr játék kezdetét veszi az izgalmakban és fordulatokban bővelkedő filmben. Érdemes megemlíteni még Snipes szerepét, sosem volt még ennyire kiforrott karaktere. Ő ezt a labdát le is csapja, zseniális! Írjuk a kora számlájára.
Meglepően jó és izgalmas mozi, ami azért az akció zsánerein belül marad. Mindenképpen ajánlom a tesztoszteron függőknek!
tás

Monsters (2010)

A hat évvel ezelőtti földönkívüli invázió miatt az Közép-Amerika, pontosabban Mexico karantén alá van helyezve. Itt még mindig élnek az idegenek, sőt, terjeszkednek is. Andrew Kaulder újságíró-fotóriporter feladata, hogy biztonságban hazavigye a Kiadója tulajdonosának lányát. Mivel a rövidebb út és veszélytelenebb út nem járható, nekivágnak a fertőzött zónának.
Először a District 9 jutott eszembe, kicsit dokumentumfilm szerű. Kevés látványos jelenet, inkább a mondanivalóra mennek rá (ebben már nem hasonlít a District-re, ott van látvány, poén, izgalom és mondanivaló egyszerre)! Ehhez viszont a sztori nem szolgáltat kellő kraftot, a felénél megáll az egész és álldogál is a végéig. 
Csak akkor nézd meg, ha lagymatag kedved van egy lagymatag filmhez és el akarsz bambulni közben.
ignem

Another Earth (2011)

Felettünk a föld
"érzelmekkel teli...különlegesen izgalmas film” (Claudia Puig, USA Today)

Rhonda (Brit Marling)az iskolások gondtalan életét éli. Szép, intelligens és lába előtt hever a világ. Buliból tart
hazafelé, amikor egy másik Földet pillant meg az égen és belerohan egy család autójába. A balesetben mindenki meghal csak a karmester apa éli túl. Börtönbüntetése letöltése után főszereplőnk megpróbál visszailleszkedni a társadalomba, egy iskolában vállal takarítói állást. Egyszer aztán elindul, hogy bocsánatot kérjen az azóta lezüllött áldozatától. De nincs elég bátorsága és inkább bejárónőnek ajánlja magát. A film központi témája ezután a két ember kapcsolta, a másik bolygó inkább az idő múlását szimbolizálja és egy kis Sci-fi beütést kölcsönöz.
A képi világa jellemzően nyers és realisztikus, alig van "szűrözve". Ettől az embernek van egy olyan érzése, mintha már láttam volna. A színészek megfelelő érzékenységgel hozzák a karaktereket, nem érződik, hogy nem A listások.
Ajánlom azoknak, akik szeretik a kis költségvetésű, szinte csak színészi játékra összpontosító új-hullámos filmeket.
Another Earth (2011) on IMDb

Big Nothing (2006)

A magyar címe Rosszbarátok, amit az egyik főszereplő, David Schwimmer (Ross a Jóbarátokból) miatt "érdemelt" ki, szerintem. Hogy melyik majom felelős ezért, ne is firtassuk.
Charlie (David Schwimmer) a munkanélküli tanár egy call-centerben kezd dolgozni, de már az első nap kirúgják. Vesztére, annyi időt azért eltöltött ott, hogy megismerkedett egy Gus (Simon Pegg) nevű szélhámossal, aki beavatja a Hogyan Gazdagodjunk Meg Gyorsan és Egyszerűen tervébe.
Charlie, más választása nem lévén, beszáll a buliba, ami csak egy könnyed zsarolásnak indul, de masszív mészárlás lesz a vége és már nem tudjuk, ki-kivel és hogy és miért??
Könnyed kis vígjáték, bárkinek mosolyt csal az arcára és még néhány meglepő fordulat is van benne, szóval kellemes csalódás volt. Ne várj tőle sokat, akkor remek szórakozásban lesz részed!

The Divide (2011)

Posztapu horror-thriller. Egy tucat ember az atomháború kellős elején egy jól zárható pincébe menekül. Törvényszerű a bekattanás és a gyilok, főleg, ha kevés a kaja és a nő. 
Szeretem az ilyen típusú filmeket, de ezt nem. 
A szereplők bénák, a történet sok helyen sántít és feszültségben sem jeleskedik. Inkább idegesítő, valamint a nézhetőség határait feszegeti, legalábbis nálam.
ignem

Rise of the Planet of the Apes (2011)

Imádom az előzmény filmeket. Mert vajon sikerül-e megmagyarázni, miért is történik úgy, ahogy "már" megtörtént!

Will(James Franco) kutatásokat végez egy nagyvállalatnál, főleg majmokon. Ám egy balul sikerült bemutató után (agresszívvá válik az egyik alany), leállítják a kísérleteket. Főhősünk magához vesz egy egyedet, szánalomból. A kis csöppség értelmi szintje hihetetlenül gyorsan fejlődik és elkezdi érdekelni, vajon ki, vagy mi is ő. Persze minden jónak egyszer vége szakad és majmunkat egy telepre zárják, ahol meg kell küzdeni a vezér szerepéért.
A rendező nyersen, szárazon mutatja, meg hogy kezd érvényesülni a kölyök fajtársaival szemben. Nagyon jól tökéletesített történet, mosolyt csalóak az elrejtett apró flashbackek. A majmok színészi játékából sikerült kihozni a maximumot, amit manapság el is várunk. Az emberek játéka viszont hanyagolható, Francó egyszerűen irritáló lett érzelgő tudósként.

Az egészet egybevéve korrekt munka, méltóképpen öregbíti a franchise hírnevét. Nem csak rajongóknak.
Rise of the Planet of the Apes (2011) on IMDb

The Kids Are All Right (2010)


A gyerekek jól vannak
Hollywoodban a meleg szerepeket általában heterók játsszák, talán ezért annyira hihetetlen egy ilyen történet.

Adott egy látszatra tökéletes család, csak egy a bökkenőként, ugyan is két anya (Annete BeningJuliannae Moore) van, apa meg sehol. A gyereket viszont a felnőtté válás küszöbén elkezdi érdekelni, vajon ki lehet az apuci. Nekivágnak hát, hogy meg keressék annak idején ki lehetett a sperma donor. Az első kínos találkozások után kiderül, hogy az „ondóadó” kimondottan jóképű (oda vannak érte nők, lányok, leszbikusok), felettébb intelligens (Bio-táj éttermet vezet) és nagyon menő (moci, olajos haj). Az egész kis társaság ilyen tökéletes apát vagy férjet (Mark Ruffallo, a tökéletes szerep) szeretne.

A történt azért az ízlésesség határán próbál maradni és nem feszeget tabukat (persze, hogy azért belefér pár kínos jelenet) Bening egy kicsit túljátssza a szerepét, Moore még elmegy.
Minden rendben van a filmmel. Ilyen mozikban azért kötelező egy kis csontot (erotikát) dobni az ember fantáziájának. De így legalább a gyerekek jól vannak!

A gyerekek jól vannak (2010) on IMDb

Puss in Boots (2011)

Jót és rosszat is kapott már a kritikákban. Rászántuk magunkat egy este. Mivel szeretem a Shrek első és második részét is, türelmes voltam, nem kapcsoltam el az unalmas részeknél. Oké, mondhatjátok, ez gyerekeknek készült, szép, hogy nem élvezem. Erre nem tudok mit mondani, meghagyom Tás kollegának, Katával nézze meg és kérdezze ki a film végén, tetszett-e neki.
Én untam, sok mese keveredett a gyenge sztoriban. Bár végignéztem, nem ülnék neki újra semmi pénzért.
ignem

About Schmidt (2002)


Schmidt története
Sokszor hallottam már, hogy így a Schmidt története meg úgy a Schmidt története…
A nyitó kép kockán Warren (Jack Nicholson) ül egy üres irodában érzelemmentes arccal, később derül ki, éppen nyugdíjba vonul. Zsibbasztóan nyomasztó kezdet. Főhősünk élete további részében is ugyan azt az unalmas életet éli, mint előtte: idegesíti a felesége szokásai, a lánya nemtörődömsége. Az utóbbival már rég eltávolodtak egymástól, főleg mióta hozzá akar menni világ leglúzerebb matrac árusához (Dermot Mulroney, zseniális) Ezt a részt csak Nicholson cinikus játéka menti meg a tovább tekeréstől. A feleség halála után azért felpörög egy kicsit a film és a poénok is sűrűsödnek. Ilyen az N’Duguval (afrikai árva gyerek) való levelezés vagy esküvő előtti nehézségek. Egy mélyen szántó, érzelmes darab és egy intelligens vígjáték között helyezkedik el valahol félúton.
Láttam már a 3 Oscar díjastól jobbat is, rosszabbat is. Csak rajongóknak ajánlom!!!
tás

Mission: Impossible-Ghost Protocol (2011)

Konkrétan olyan ócska az eleje, mintha egy nagy B kategóriás film lenne mondjuk Lorenzo Lamassal a főszerepben. A sztori béna, de a szereplők teszik a dolgukat, Tom Cruise sem annyira idegesítő, mint máskor. Pozitív, hogy Jeremy Renner is szerepel a filmben, de mellékszereplőként nem sok vizet zavar.
Gondolkozom, mi is a hibája a filmnek...talán az lehet, hogy egy csepp feszültség sincs benne...mennek ide, látványos dirr-durr, utána mennek amoda, ott is csitt-csatt! Unalmas.
Nem vagyok egy Mision: Impossible fan, de ennél az előző három rész fényévekkel jobb volt. Ha más nincs, nézd meg egyszer, aztán keress valami jobbat.
ignem

Moneyball (2011)

A pénzcsináló
Régóta szeretem az intelligens sportfilmeket, lentebb kiderül, hogy ez az e.

De jó is lenne, ha érteném a baseball szabályrendszerét, akkor biztos több okosságot tudnék ide írni. Brad Pit amikor egyszerűen, tisztán hozza a figurát, akkor ilyen intelligens alakítást tesz le asztalra. Billy(Pit) ifiként nagy tehetségként indult, de mára csak egy lecsúszott menedzser a sok közül, aki bajnokcsapatot próbál összehozni, de pechjére neki áll a legkisebb büdzsé a rendelkezésére a ligában. Egyik körútján megismerkedik a kicsit fura Peterrel (Jonah Hill), aki a sportot statisztikák alapján átfordította a matematika nyelvére. Együtt teljesen más dimenzióba gondolkodva összerakják az álomcsapatot sérültekből, kiöregedőkből és alul értékelt játékosokból. Persze mindenki komplett őrültnek nézi őket, csak ők ketten tartanak ki a végsőkig. Hogy sikerül-e nekik ezt nem lövöm le, de zsebkendők nem maradnak szárazon az biztos.

Kedvenc csapatsport filmem, a Minden héten háborút is megelőzi a listámon. 2011 legjobb filmje, brutálisan zseniális!!!

Moneyball (2011) on IMDb

Salem's Lot (2004)

Gyerekkori olvasmányaim egyik nagy állomása volt a Borzalmak Városa Stephen King mestertől! Otthon olvastam, persze este volt és nem vettem észre, hogy anyámék átmentek a szomszédba bandázni. Éppen összecsináltam magam egy résznél és úgy gondoltam, elég lesz, megyek oda, ahol sokan vannak, vagy legalábbis valaki legyen mellettem, ne én egyedül egy szobában...sehol senki, én meg itt-ott fostam össze magam a házban, azt a hülye könyvet olvasva. Meg is fogadtam, abba is hagyom. Nem így lett.
Mára már nem annyira rémisztő és King sem a mester. Gondoltam, nosztalgiázom és megnézem a 2004-es feldolgozását a regénynek. 
Szerencsére nem sok mindenre emlékszem, szóval nem akadtam el azon, hogy ez "nem így volt", "mé megy oda", stb. Erősen B kategóriának indul, de egy-két ismert színész azért feltűnik benne. A közepére egész hangulatos lesz, már majdnem A. Még egy kicsit félelmetes is. A vége sablonos, de hát istenem, legalább eszembe jutott, régebben mennyire bátor voltam:)!
Elég hosszúra sikeredett, de ha King rajongó voltál, vagy csak unatkozol, akkor nézd meg, egyszer megéri.
ignem

Ssaibogeujiman gwaenchanha (2006)

Cyborg vagyok, amúgy minden oké
Nekem az Achilles-inam az ázsiai filmek. Talán a címe tetszett, amiatt vágtam bele.
Főhősünk egy tipikus nagy szemű lány, mint ha csak egy Manga képregényből lépett volna ki. Érthetetlen, hogy miért, de egy nap felvágja csuklóját és becsatlakozik a kettőhúszba'. Annak rendje-módja szerint elmegyógyintézetbe kerül, ahol gépekkel társalog egész nap. Aztán jön a nagy ő, a történet végét gondolom már kitalálták.
Én rá is hagytam, a nagy lamúr’ előtt, mert tele volt idegesítő maszlaggal, ami már jó ízlést súrolja.(Pl. A Mama testvérei patkányok voltak) Nézhetetlen kategória számomra!!!
Egy valamiért azért tanulságos volt, hogy az ázsiai filmek még mindig nem nekem valók. Rajongók nyugodtan vágjanak bele.
tás