Tower Heist (2011)


Hogyan lopjunk felhőkarcolót
Vigyázat, Ben Stiller film következik. Brett Ratnertől (rendező) a Vörös Sárkány óta vártam már valamit.
Josh Kovac (Stiller) a tökéletes főnök, mindig figyel a kuncsaftok igényeire, falaz a beosztottaknak és a nap 24 órájában ott van toppon. Jóban van a legfelső emeleten lakó brókeres főmuftival (Alan Alda), akivel sakkozgatnak, jókat dumálnak, még a dolgozók nyugdíj alapjának kezelését is rá bízza erre az emberre. Egy szép napon aztán megjelenik egy pár fekete öltönyös figura (FBI) és elviszik a tetőn lakó üzletembert valami nagyszabású adócsalás miatt. Vége, mindennek befellegzett oda munkások pénze. Viszont főhősünknek van egy hipotézise, mi szerint a pénz még a lakásban van. Szövetkezik egy bukott befektetővel (Matthew Broderick), a gettó szökevény liftessel (Michael Pena), hozzájuk csapódik még a lúzer recepciós (Kisebbik Affleck), hogy feltörjék a széfet, csak egy baj van, mind amatőrök. De felcsillan a remény, pont aznap engedik ki a sittről a szomszéd piti bűnözőt (Eddie Murphy). A történet azért remek mert egyedi és könnyed, nem bonyolították túl a filmet. Murphy, jelentem visszatért, a mozi tele van sokat idézhető poénokkal.
Kellemes kikapcsolódás a hétköznapokra. Tessék bátran megnézni.
tás

Something's Gotta Give (2003)

Nagyon kellemes kis film, kissé férfiatlanul azt mondanám, olyan kis aranyos.
Harry Sanborn (Jack Nicholson) gazdag és sikeres zenei producer, aki mindig legalább 30 évvel fiatalabb csajokkal hetyeg. Aktuális áldozata, Marin meghívja hétvégére az anyja nyaralójába, hogy ott majd lesz picsi-pacsi, miegymás. Természetesen megérkezik anyu is (Diane Keaton), aki nem nagyon örül az ő korabeli hódolónak.
Harry az esti hancúr előtt még szívrohamot kap, hogy ne legyen egyszerű a történet, így kerül a képbe a jóképű, fiatal doki (Keanu Reeves), aki viszont az idősebb csajokat szereti, rá is startol a mamára:)! Akkor nincs gond, mindenkinek van párja!
Vagy nem, ugyanis Harry rájön, nem is rossz a saját korosztályával barátkozni, furcsa, még közös témájuk is akad.

I Don't Know How She Does It (2011)


Csak tudnám, hogy csinálja
Mr Thomas Crown és Miss Carrie Bradshaw karrierjük alkonyán. Na, ki eszi ezt meg!?
Kate (SJP) jó családanyaként próbál lavírozni az otthon és a munkahelye közt, de elég nehéz, mert repkedni kell az amerikai nagyvárosok között. A férje (Greg Kinnear), amolyan otthonülő típus, egy álmodozó építész, jól kiegészítik egymást.
Hogy lesz ebből valami érdekes? Mindkettőjük életébe egyszerre üt be várva-várt nagy meló. Ráadásul főhősnőnk és az agglegény üzlettárs (Pierce Brosan) között is kialakul valami flörtszerű, ami tovább bonyolítja a helyzetet. Mindenki szorít Kate-nek, hogy ne hulljon szét az idilli családnak nevezett Jenga torony. A történet sablonos és unalmas, telis-tele van idegesítő narrációval élvezhetetlenné téve a filmet.
Csak tudnám, hogyan botlottam bele egy ilyenbe már megint. Megnézése előtt kérdezze meg kezelő orvosát vagy…
tás

The Lost Boys (1987)

Az elveszett fiúk
„… Schumacher már akkor ifjúsági filmet forgatott, amikor… az Alkonyat-saga még pajzán gondolatként sem születtet meg” vox



Lucy (Diane West), egy válás után két fiával csodabogár édesapjához költözik valami isten háta mögötti kisvárosba, ahol egyre csak egyre növekszik az eltűnések száma. Mindenki szépen beilleszkedik az idillbe, mama egy videótékással kezd randizni, Samet a helyi képregény örültekkel hozza össze a sors, Michael (Jason Patric) egy igézően gyönyörű lány nyomába ered. Persze a csaj mellé megkapja a helyi, kissé örült motoros bandát, élén az eléggé furcsa Daviddal (Kiefer Sutherland). A kisebbik fiú az újdonsült barátaival és egy maréknyi képregénnyel elindulnak vámpírra vadászni, ha sikerül megtalálni a fővezért, akkor megszűnnek a borzalmak. De ki lehet a vezér?!

A film hangulat tisztára, mint egy Glam rock klip hosszúhaj, motorok, vidámpark, metál lady és vámpírok.
A Hullajó óta nem szórakoztam ilyen jót horror filmen. Komolyan gondolták, vagy inkább csak paródia?!

The Lost Boys (1987) on IMDb

1408 (2007)

Mike Enslin (John Cusack) kiégett, cinikus író, aki paranormális, kísértetjárta helyeket látogat meg, hogy bebizonyítsa, mindig átverés van a legenda mögött (amit legtöbbször maguk a tulajdonosok terjesztenek, hogy nagyobb legyen a forgalom).
A soron következő a Dolphin Hotel 1408-as szobája!  
A hoteligazgató (Samuel L. Jackson) szerint senki nem bírja ki egy óránál tovább a szobában, aki megpróbálta, halott.
Enslin biztos benne, hogy ez is csak egy marketing fogás és beköltözik...


Remekül szórakoztam a filmen, a szoba igazán kreatív, hamar belendül az ijesztgetésbe, másfél óra tömény "akció", nincs leállás!
Simán nézhető. 
És Stephen King novellája alapján készült a film.

1408 (2007) on IMDb

JÁTÉÉÉÉÉÉK

Mivel mostanában nem érek rá blogolni, inkább ajánlok nektek egy olyan filmet, amit nem néztem meg, viszont annyira sz*r, hogy az már művészet.
A játék, itt a lényeg, figyelj, nézd meg (ha tudod) a filmet és számolj be róla itt, az Én Mozim blogon...
A szabályok, amik betartását úgysem tudom ellenőrizni, a következők:
1 - Egyedül kell megnézned, haverokkal nem ér, úgy még vicces is lehet:)
2 - Nem lehetsz semmilyen organikus, avagy szintetikus anyag hatása alatt!!
3 - Nem tekerhetsz bele a filmbe, az elejétől a végéig meg kell nézned!
ENNYI!
A nyeremény egy pizza, amit a szerkesztők állnak (majd értesítem őket, hogy készüljenek:))!
És most jöjjön az, aminek jönnie kell...

Return of the Killer Tomatoes (1988)
(A gyilkos paradicsomok)

Az emberek máig sem felejtették el a gyilkos paradicsomok invázióját, mely évekkel ezelőtt rengeteg áldozatot követelt. Az egész világon betiltották a paradicsom termesztését, ill. exportját. Már a "paradicsom" szó kiejtése is nagy félelmet kelt az emberekben. Még a pizzát is mustárral, majonézzel, vagy éppen lekvárral fogyasztják. Egy szép napon azonban a gonosz professzor, Gangreen (John Astin), újabb kísérletbe fog. Egy speciális kémiai folyamat során, zene hatására a paradicsomokat emberekké, az embereket pedig paradicsommá változtatja. Csak egy pizzafutár (George Clooney) mentheti meg a világot az újabb katasztrófától.

Durva, hogy ez már a második, vagy harmadik rész. Milyen lehet a többi?
Trailer itt.

Contagion (2011)


Fertőzés
Ha választanom kéne egy rendezőt, aki szinte mindig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, az holt biztos, hogy Mr Soderbergh lenne. Íme, a legújabb filmje.
Egy vírus fertőzés terjedésének útját mutatja be és az ellenszerének a kifejlesztését. Sok minden hátráltatja főszereplőinket, a bizonytalanság, a sajtó, na meg az idő. A szereplők gyarlók, kiszolgáltatottak, egyszóval olyanok, mint mi. Persze, hogy temérdek „a listás” színész állt a rendező rendelkezésére gondolom potom pénzért, csak pár név a teljesség kedvéért: Paltrow, Damon, Law, Fishburn, Cotillard, Winslet. Soderbergh nem komplikál, nyersen, tisztán, valósághűen mutatja be a nézőnek azt a borzalmat, amit egy ilyen kórokozó tudna csinálni, ha nem sikerül időben megállítani. 
Nagyon hasonlít a film levezénylése a Traffichoz, de azért annyira nem zseniális.
Az utóbbi évek legjobb vírusos filmje (ha nem az egyetlen)! Megnézése után garantáltan más szemmel nézel majd a H1N1-re.
tás

Whiteout (2009)

Carrie Statko (Beckinsale) rendőrbíró egy antarktiszi kutatóbázison. A hideg napoknak lassan vége, a fél évig tartó sötétség pár nap múlva beköszönt, szóval mindenki készülődik hazafelé. Az eseménytelen bőrönd pakolgatásnak vége szakad, amikor egy kutató hulláját találják megy egy jégmezőn. Ráadásul nem baleset következtében halt meg, szóval főhősnőnknek ki kell nyomoznia ezt a gyilkosságot, mielőtt leszáll az örök éjszaka...mielőőtt eljő a sötétség...mielőőőtt leereszkedik a függöny...mielőőőőt...még hazamenne, na!
Feszes kis thriller, ahogy azt mondani szokták. Az érdekes helyszín (sokszor emlékeztet erre) feldobja az amúgy egyszerű történetet.
És van még az a tusolós jelent is!
Egyszer simán nézhető film.
ignem

Faces In The Crowd (2011)

Arcmás
De rég is volt, amikor Milla Jovovich volt a legjobb nő az álomgyárban.
Anna (Jovovich) az csaj, aki már túljutott a „Sex és New York” effektuson, komoly, kiegyensúlyozott kapcsolata van, de szingli barátnőivel lóg állandóan. Egy buliból hazafelé jövet szemtanúja a lesz, a Könnyfakasztó néven ismert helyi sorozatgyilkos munkásságának. Sikerül végül elmenekülnie, de balszerencséjére leesik a hídról és a trauma következtében elveszti az arc felismerő képességét. Innentől kezd izgalmassá válni a „Kiben bízzak, hogy ne halljak meg” nevezetű játék. Van itt jó zsaru és rossz zsaru is, a film hangulatára rányomja valami „franciás” a bélyegét. Egyszerű, iparos munka, nincsenek klisék. Aki nem vár sokat, annak tökéletes mű.
Szerintem megérdemel annyit a mozi, hogy egyszer megnézd, még ha Milla nem is domborít úgy, mint a Kaptárban.
tás

Two and a Half Men (2003-2015)

Kevés sorozatot vagyok hajlandó megnézni, de ez zseniális, be kell vallanom.

Charlie (Charlie Sheen, szinte saját magát alakítja) egy alkoholista reklámfilm zeneszerző, aki mellesleg dúsgazdag és úgy váltja a csajait, mint más a zokniját, befogadja teljesen ellentétes (elvált, hipochonder, sóher) életű öccsét, Alant (John Cyer) és annak zabagép fiát. Ezek után a néző szembesül egy férfi életének csúcspontjával (Charlie) és mélypontjával (Alan). Igazi karakterek teszik színessé a két főszereplő civódós' mindennapjait. Berta a házsártos házvezetőnő, Antikrisztus Anyuka és Judy az ex feleség. Tele van csinos nőkkel és örök életű beszólásokkal.


A sokadik újra nézés után is jókat lehet borulni. Charlie-ra ránézni is már mulatságos (rövid gatya és golf ing). Bár miután Sheen lecserélték Kutschere vesztett egy picit a sorozat a varázsából, de így is még egy jó adag humor forrás maradt a sztoriban.
Jó téma lehet iszogatós kanmurikon, mindig várom a következő évadot.


Két pasi - meg egy kicsi (2003–2015) on IMDb

I Saw The Devil (2011)

Egy sorozatgyilkos valahanyadik áldozatának vőlegénye nem nyugszik bele abba, hogy majd a rendőrség megtalálja és a bíróság elítéli a bűnöst. Ő azon kevesek egyike, akiknek eszközük és lehetőségük is van megtalálni azt, akit akarnak. 
Meg is találja. 
Meg is bosszulja. De sokszor ám...az nem nagy kunszt, hogy ' pakk ', fejbe lőtted a gyilkost és kész. 
A bűnös nem érzi át a félelmet, a rettegést, hogy akár lehet még rosszabb és még ennél is rosszabb. És a vőlegény igen kreatív félelem keltésben.
Pár éve láttam a rendező egy korábbi filmjét, azt hittem, annál már nem lehet brutálisabb, de tévedtem! 
Gyomorforgató és felkavaró, nem csak a realista képi világtól. 
Félelmetes. Újabb finom falat Dél-Koreából.
Mindenképpen nézd meg, ha bírod.

Akmareul boatda (2010) on IMDb

30:Minutes or Less (2011)

30 perc vagy annyi se
Jesse Eisenberg elindult lefelé a lejtőn. Sajnos!
Nick (Eisenberg) a pizza futár és indiai származású barátja, két igazi lúzer srác. Lövésük sincs, hogy mit akarnak az élettől, nincs komoly kapcsolatuk, állandóan csesztetik egymást elég durván (a story szerint ezért mentek szét Nick szülei! L). Náluk csak a mellékszerepben kreténkedő sexmániás gazdag palánta (Danny McBride) és a bombamániás igazi idióta haverja lúzerebbek. Kitervelik, hogy az ex katona papát hogyan tegyék el láb alól a lottó nyereményből maradt zséért'. Felbérelik a legbénább mexikói bérgyilkost (Michael Pena), akit valaha láttam. De ehhez kellene pénz is, mi lenne tehát, ha egy vadidegen emberre bombát erősítenének és bankrablásra kényszerítenék!? Rendelnek is rögtön egy pizzát. Ekkora barmok nem léteznek! Ilyen béna, röhejes és teljesen igénytelen filmmel rég nem találkoztam.
Ezt a filmet még Kovács Lehel hangja sem menti meg. Inkább rendelj egy pizzát, mit hogy megnézd ezt a borzalmat.
tás

The Awakening (2011)

Az első világháború utáni Angliában játszódik a történet. Egy iskolázott, tudományokban jártas hölgy (Rebecca Hall) az ebben és úgy egyébként a viktoriánus korabeli Angliában egyébként is divatos spiritualistákat/szellemidőzők csalásait leplezi le szeánsz közben.
Egy nevelőintézetbe hívják szkeptikus főhősünket, mivel a nagy, ódon kastélyban kísértetek tanyáznak, a gyerekek ez miatt nem írhatnak nyugodtan matek dogát. Minden adott tehát egy remek filmhez, a kastély, az állítólagos szellemek, a főszereplő kísértő múltja, ami tudjuk, úgyis bekavar a történetbe...jók a színészek, hangulatos a film, de a kezdeti lelkesedés a film készítői részéről alábbhagyott, ahogy az én érdeklődésem is fél óra után. Történet is kellett volna...oké, van az is, de az nem jó.
Vágytam egy jó, korabeli, "kastélyos-nyomozós-fosatós" filmre...de ez nem az lett!
ignem

Szerelem első vérig (1985)


Made in Hungária és a Házibuli közt valahol félúton, csak így aposztrofálnám.

Nyitó képsorok után ki is derül melyik a legszebb magyar város. Boldogan szaladgál a belvárosi hídon a tinédzser Füge (Bery Ari), aki a kollégisták szokásos napi élettét éli. Játszik a mosókonyhában próbáló amatőr zenekarban, kilóg takaródó után a szőke, nagy mellű csajához, akinek a mamója nem más, mint Jászai Joli nénink. Van itt még egy pár ismerős arc, mint például zongorista haver szerepében Alföldi Robert és meg mertem volna esküdni, hogy a tini Erdei Zsoltot is látom a filmben. Bonyodalmak elkerülhetetlenek, a szerelem, szex és a féltékenység a vad bulik velejárója. És közben több verzióban is meghallgathatjuk: Most először mondom el, most hinned kell nekem. Legalább te maradj itt velem!”
Nekem igazi retro élmény volt, már csak Szentes miatt is. Kellemes kikapcsolódást nyújthat a 30-as korosztálynak, az ehhez hasonló magyar mozik nagyon hiányoznak a mai fiataloknak.

Along Came Polly (2004)


Derült égből Polly
Egyszer csak ide váltott a távkapcsoló, na mondom megnézem, már csak Jennifer Aniston miatt is! Halkan súgom, Ben Stiller a főszereplő.
A emberünk (Stiller) az a mindent eltervező típus, akkor hidal le teljesen, amikor a nászútján a feleség lelép egy francia búvárkatatóval (ha csaj lennék én is ott hagynám). Ezután megpróbál tojni a kockázatokra és közben megismerkedik a "görényes" Pollyval (Aniston). A csaj megállás nélkül fecseg és csupa olyan dolgokat csinál, ami veszélyes, például eszik a kirakott mogyoróból a kocsmában.(!) Kis szürke egerünk persze rögtön beleszeret és fejest ugrik vele a veszélyekkel teli világba. Imponálás képpen még salsázni is megtanul, na ezt már nem kellet volna. Ez a mélypont!
Jennifer hippisen is szerethető, de ez a film egyetlen pozitívuma. Inkább néztem volna az Aladdint.
tás

Transformers: Dark of the Moon (2011)

Mit lehet elvárni egy 2011-es sci-fi akciófilmtől? Legyen benne klassz verdák és robotok , egy jó nő, sok robbantás, egy igazi macsó főgonosz! Na, a filmben ez mind benne van! És még is fanyalgunk, a Transformers szó hallatán.

A történet pedig jól indul, szinte el is hiszi a néző az Apolló 13-as dolgot, hogy tényleg akkor kezdődött el minden. Jó-jó, de fanyalgok! Jön egy borzalmas rész, vagyis civódások LaBeouf és Statham csaja közt, előbújnak a szörnyecske robotok, közben anyuciék is beállítanak. Tiszta apádra ütök, jut eszembe. Jön egy lélegzetelállító rész: sivatag, sebeit nyalogató Megatron visszatérésre készül! Ámen. Haditengerészet együtt működve az Autobotokkal, oldja meg a világ gondjait. Ez is belefér! Unatkozó milliomos szerepében Patrick Dempsey, főhősünk csaját akarja vagy annál többet!? Kezd eldurranni az agyam. MIÉRT? Megtalálják Őrszemet(autobot) aki évszázadok óta pihen a mars setét oldalán, felélesztése után haza vágja a CIA főhadiszállását és átáll az Álcák közé. Hatalmas csata, átverések egy igazi látványorgia veszi kezdetét vagy két órán át.  Néha a főszereplő szerelmes párunk megáll a csatatér kellős közepén kavarni egyet. A falat kaparom! Chicago lerombolása, a felhőkarcolós jelenet, Őrszem – Optimus - Megatron végső csatája, eszméletlen kúl'. Zenéje is kiemelkedő, Jablonsky nagyon eltalálta. Azon gondolkoztam közben, hogy hol a hiba!

Állíthatom, megfelel a kortárs igényeknek, minden benne van, ami trendi. Csak az emberi szereplők idegesítőek. Aki ezen túl tud lépni, az biztos jól fog szórakozni.

Transformers: Dark of the Moon (2011) on IMDb

Change Up (2011)

Becsületesen béna legalább, még ha nem is tudom, mit is jelent ez pontosan. Alpári és altesti "poénok" tömkelege borít be minket már rögtön az elején...ha túljutsz ezeken, talán még van esélyed találni benne pár jó részt (pl. Olivia Wilde). Azért bele kellett tekernem néha. Kiszámítható, unalmas és hosszú....és idegesítően ostoba.
Az amerikai komédia mélyrepülésben van, a kaki/pisi/fing poénok már a nyakunkon vannak!
Ja és Jason Bateman a romantikus komédia férfi Jennifer Annistonja!
Megpróbálhatod megnézni, de én nem tenném a helyedben.
ignem

Shelter (2010)


Végső menedék
A címe hangzatos, lehet, ezért bukkantam rá, vagy csak Julianne Moore miatt, már nem tudom. Egy kicsit hasonlít az atmoszférája a The skleton keys-hez, de csak nagyon picit.
Van egy pszichológus, egy lányát egyedül nevelő anya. Az apja amolyan diliházvezető, aki kéri, hogy vizsgálja ki az egyik kettős személyiségű páciensét vagy mi, itt már megbicsaklik a történet. Miért? Hobbiból? Történetünk innentől kezdve a szokásos, semmi és senki nem az aminek látszik. Misztikusnak misztikus, ijesztőnek ijesztő, de valami hiányzik belőle. Én az első „véletlen” halál után kinyírtam volna a palit, mert ugye a szeme se áll jól. De akkor ez nem az a film lenne. Lehet, hogy Moore-al vannak gondok, hiszen Starling-nak se volt az igazi vagy vége az nagyon gyenge. Nem tudom!
Egyszer megnézhető, jó misztikus thrillertől mentes időszakban.
tás

Hang'em high (1968)

Leone harmadik és egyben leghíresebb westernje, a Jó, a rossz, és a  csúf után Clint Eastwood ismét pisztolyt ragad.
Jed Coopert ( Eastwood) egy félreértés miatt felakasztják. Nos, ezzel nem lehet a vadnyugat keménytökű, bagórágó fenegyerekét csak úgy leszerelni...persze, hogy túléli és bosszúra szomjas! Felcsap sheriffnek és a törvény nevében kezdi üldözni azt a fél tucat embert (többek közt), aki miatt kendőt kell hordania a nyakán.
Nem olyan jó, mint a már emlegetett Leone filmek, de a maga nemében nézhető film. Iparosmunka, ahogy szokták mondani! 
Egyszer nézhető.
ignem